Cviky s jednoručkami na záda

Cviky s jednoručkami na záda jsou skvělým způsobem, jak posílit svaly horní části těla a získat sílu a definici v oblasti zad. Jedná se o efektivní cvičení, která mohou být prováděna jak v posilovně, tak i doma. V tomto článku se podíváme na několik účinných cviků s jednoručkami, které zaměřují právě na svaly zad.

Cviky s jednoručkami na záda:

1. Jednoručkové veslování: Jednoručkové veslování je vynikajícím cvikem pro posílení svalů zad. Postavte se v mírně rozkročeném postoji a držte jednu jednoručku. Nakloněte se dopředu v pasu a ohněte kolena. Poté zvedněte jednoručku směrem k hrudi, tlačte lopatkou a poté ji opatrně spusťte dolů. Opakujte na obou stranách.

2. Jednoručkové přitahování k hrudi: Tento cvik cílí na horní část zad a šířku. Postavte se rovně s jednou jednoručkou v každé ruce. Pomocí svalů zad přitáhněte jednoručku směrem k hrudi a poté ji pomalu spusťte dolů. Udělejte několik opakování na každou stranu.

3. Jednoručkové stahování k hrudi: Zaujměte stabilní postoj s jednou jednoručkou v ruce. Zvedněte jednoručku směrem k hrudi, stahujte lopatky k sobě a cítíte, jak se svaly zad napínají. Pomalu spusťte jednoručku zpět dolů a opakujte.

4. Jednoručkové přitahování nad hlavu: Tento cvik zaměřuje svaly horní části zad a ramen. Stůjte vzpřímeně s jednou jednoručkou v ruce. Zvedněte jednoručku nad hlavu, udržujte loket blízko hlavy a poté ji opatrně spusťte dolů. Opakujte na obě strany.

5. Jednoručkové křížové tahy: Tento cvik je skvělý pro posílení zad a také zapojuje ramenní svaly. Postavte se rovně s jednou jednoručkou v každé ruce. Zvedněte jednoručku směrem k opačné straně těla, udržujte loket mírně ohnutý a cítíte, jak se svaly zad napínají. Poté vrátíme jednoručku zpět dolů a opakujeme na opačnou stranu.

Tyto cviky s jednoručkami na záda mohou být začleněny do vašeho tréninkového plánu jako součást horní části těla nebo zádového dne. Doporučuje se provádět 3-4 série každého cviku s 8-12 opakováními, s odpocinkem mezi sériemi.

Nejčastěji kladené otázky

Zde najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkající se cviků s jednoručkami na záda:

Otázka Odpověď
Jak často bych měl(a) provádět cviky s jednoručkami na záda? Je doporučeno provádět cviky s jednoručkami na záda 2-3x týdně jako součást tréninkového plánu zaměřeného na horní část těla.
Mohu použít různé váhy jednoruček? Ano, můžete přizpůsobit váhu jednoruček vašim schopnostem a cílům. Začněte s lehčí váhou a postupně zvyšujte, jakmile se cítíte pohodlně.
Jsou cviky s jednoručkami na záda vhodné pro začátečníky? Ano, mnoho cviků s jednoručkami na záda je vhodných pro začátečníky, ale je důležité začít s lehčí váhou a správnou technikou, aby se minimalizovalo riziko zranění.
Jak dlouho by měly být pauzy mezi sériemi cviků? Je doporučeno mít pauzy mezi sériemi cviků s jednoručkami na záda přibližně 1-2 minuty, aby se svaly dostaly do správného odpočinkového stavu.

Viz také:

Photo of author

Harald

Napsat komentář