Jak přibrat když to nejde


Pokud se potýkáte s obtížemi při přibírání váhy, není to neobvyklé. Někteří jedinci mají rychlý metabolismus, který jim brání v nabírání na váze, zatímco jiní mohou mít zdravotní problémy nebo životní styl, který ztěžuje přibírání na váze. Nicméně, existují způsoby, jak zvýšit váhu a zlepšit celkové zdraví. Zde je několik užitečných tipů, jak přibrat, i když to nejde.

Začněte s vyváženou stravou

Jedním z nejdůležitějších faktorů při přibírání váhy je strava. Zkuste zahrnout do své stravy vyvážený poměr makroživin, jako jsou bílkoviny, sacharidy a tuky. Zkuste jíst více kalorických potravin, které jsou bohaté na živiny, jako jsou ořechy, avokádo, máslo, luštěniny, těstoviny, rýže a brambory.

Zvýšte počet jídel denně

Místo tří hlavních jídel denně zkuste jíst častěji po menších porcích. To může pomoci zvýšit příjem kalorií a živin. Zkuste zařadit do svého jídelníčku svačiny mezi hlavními jídly, jako jsou oříšky, ovoce se šlehačkou, jogurt s ovocem nebo sendviče s máslem a šunkou.

Začněte s posilováním

Kombinace vyvážené stravy s posilováním může pomoci při přibírání svalové hmoty. Pravidelné cvičení silových cviků, jako jsou dřepy, mrtvé tahy, shyby, bench press a ramenní tlaky, může podpořit nárůst svalové hmoty. Zkuste trénovat s vysokým objemem a střední až těžkou váhou, abyste stimulovali růst svalů.

Pijte kalorické nápoje

Někdy může být těžké jíst dostatečné množství kalorií ze stravy. V takovém případě můžete zvýšit svůj příjem kalorií pijením kalorických nápojů, jako jsou smoothie, proteinové nápoje, mléko, džusy nebo sportovní nápoje. Tyto nápoje mohou být snadným způsobem, jak zvýšit kalorický příjem bez pocitu přesycení.

Dodržujte pravidelný spánek

Nedostatek spánku může mít negativní vliv na metabolismus a chuť k jídlu. Snažte se dodržovat pravidelný spánkový režim a spát minimálně 7-8 hodin denně. Dostatečný spánek může pomoci regulovat hladinu hormonů, které ovlivňují chuť k jídlu a metabolismus.

Vyhledejte odbornou pomoc

Pokud se potýkáte s vážnými potížemi při přibírání váhy, může být užitečné vyhledat pomoc od lékaře nebo výživového specialisty. Ti vám mohou poskytnout individuální doporučení a podporu při dosahování vašich cílů v oblasti hmotnosti a zdraví.

Neztrácejte naději

Přibírání na váze může být obtížné, ale důležité je neztrácet naději a zůstat trpělivý. S vhodným stravovacím a cvičebním plánem a pravidelným sledováním svého pokroku můžete dosáhnout svých cílů. Buďte trpěliví a důslední, a věřte, že změny přijdou s časem.

Změna životního stylu

Kromě stravy a cvičení může změna životního stylu hrát klíčovou roli při přibírání váhy. Například pokud vedete velmi aktivní životní styl, můžete zvážit snížení aktivity nebo začlenění relaxačních aktivit, které vám pomohou uvolnit stres a uklidnit mysl.

Vyhněte se stresu

Stres může mít negativní vliv na chuť k jídlu a stravovací návyky. Zkuste najít způsoby, jak se vyrovnat se stresem, jako je jóga, meditace, procházky v přírodě nebo relaxační masáže. Snižování stresu může vést k lepšímu přijímání potravy a podpořit proces přibírání váhy.

Nejčastěji kladené otázky

Otázka Odpověď
Je možné přibrat zdravým způsobem? Ano, přibírání váhy zdravým způsobem je možné pomocí vyvážené stravy, cvičení a správného životního stylu.
Může mi lékař pomoci s přibíráním váhy? Ano, lékař nebo výživový specialisté mohou poskytnout individuální doporučení a podporu při dosahování cílů v oblasti hmotnosti.

Viz také:

Photo of author

Carl

Napsat komentář